Galaxy-KS
Regjistrohuni 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kush je ti

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TracK

avatar

Numri i postimeve : 110
Join date : 22/12/2010

MesazhTitulli: Kush je ti   Fri Dec 31, 2010 11:47 pm
Nëse unë të heq vendin tuaj dhe vendlindjen, aty ku jeton dhe punon
Kush je ti?


Në qoftë se unë të heq kulturën tuaj, njohuritë tuaja
Kush je ti?


Në qoftë se unë të heq familjen tënde, miqtë tuaj, armiqtë tuaj, të gjithë të afërt dhe të largët rreth teje?
Kush je ti?


Në qoftë se unë heq frikën tuaj, dëshirat tuaja, qellimet tuaja, paknaqësitë tuaja
Kush je ti?


Në qoftë se unë heq të gjitha kujtimet tuaja, deri sa të mos njohësh veten në pasqyrë, të mos njohësh zërin tuaj
Kush je ti?


Nëse unë të heq edhe idenë edhe pse e di që jeni burrë apo grua
Kush je ti?


Çfarë esence do të gjesh në mbrendinë tënde kur të gjitha i ke larguar?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Kush je ti
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaxy-KS :: Okultizem :: Spiritualitet-
Kërce tek: