Galaxy-KS
Regjistrohuni 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Horoskopi i luleve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 99
Join date : 22/12/2010

MesazhTitulli: Horoskopi i luleve   Sat Jan 01, 2011 12:12 pm

Horoskopi i luleve


kjo teme ka te beje me lidhjen qe ekziston ndermjet luleve dhe shenjave te horoskopit.

Dashi (21 mars – 20 prill)

Fjalet kyq per te lindurit e shenjes se dashit jane pasion dhe kurajo. Punetore te medhenj ata preferojne t'i kushtojne dashurise momente te pakta por intensive.Kur duan ta joshin perqendrohen tek ata qe jane te disponueshem ngaj tyre. Lidhjet e pamundura nuk i pelqejne.Ne intimitet drejtohen nga instiktet dhe dine te perdorin me zgjuarsi epshin dhe shkathtesine;armet e tyre te fitores.
lulet korresponduese; lule zvarritese, gjineshtra me gjemba, trendafili i eger.

Demi (21 prill – 21 maj)

Te lindurit e shenjes se demit e duan natyren,miqte dhe thjeshtersine. Jane te qete dhe punetor e te durueshem. Per ta dashuria eshte shume e rendesishme. Megjithate nuk bien ne romantizem; preferojne nje lidhje te gjate dhe te qete. Jane te pathyeshem ne kapercimin e pengesave ne menyre praktike, por kane veshtiresi kur gjenden perballe situatave emotive (te ndjeshme).
lulet korresponduese; murrizi, jasemini i bardhe, mos me harro.

Binjaket (22 maj – 21 qershor)

Plot humor, gjithmon te rinj, elektrizues. Dhe shume te ndjeshem ndaj gjendjeve shpirterore dhe mendimeve qe e rrethojne. Per te joshur, binjaket bejne lojra fjalesh dhe hedhin fraza me sens te dyfishte. Por nese ne cift mungon komunikimi, per ta kjo gjendje behet e pa durueshme. Dhe keshtu mund te kerkojne shume lehte te prehen ne krahet e ndonje tjetre. Besnikeria, ne fakt nuk eshte virtyti i tyre kryesor.
lulet korresponduese; glicine, zambaku i bardhe, iris.

Gaforrja (22 qershor - 22 korrik)

Jane me romantiket dhe enderrimtaret e zodiakut. Te lindurit e kesaj shenje kerkojne nga te tjeret perkedhelje dhe mbrojtje.ushqehen me emocione e fjale te embla. Jane shume te lidhur me te kaluaren, nga e cila kujtojne ne pergjithsi momentet e gezuara dhe pasionale. Ne dashuri jane pothuaj besnike. Trathtojne me shume me fantazi se sa me te vertete. Me miqte hapen shume, por gjerat me intime e me te rendesishme i mbajne per vete.
lulet korresponduese; trendafili i bardhe, bozhur, margarita.

Luani (23 qeshor – 22 gusht)

Te lindurit e shenjes se luanit kane shume qejf te tregojne bukurine e tyre, si te brendshme dhe te jashtme. Jane joshes, shpesh te pa rrezistueshem; te terheqin pak a shume si rreze e diellit, planetit qe infuencon shenjen e tyre. Luanet kane nje energji te brendshme shume te jashtezakonshem, te cilen e shfaqin edhe ne intimitet.personave qe i duan shume dine t'u japin shume ngrohtesi dhe mbrojtje. Por nese nje raport nuk i kenaq plotesisht, nisen ne gjueti te emocioneve te reja.
lulet korresponduese; lulediedhi, kalendula, goj-ujku.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Qendrueshmeria nuk eshte kurrsesi nje karakteristike per te lindurit e kesaj shenje. Ndryshueshmeria e madhe e ben te paqendrueshem ekuilibrin e tyre, sidomos kur gjenden perballe momenteve te veshteira e te lodheshme. Ne kompensim te kesaj, te lindurit e peshores kane nje krijimtari dhe fantazi te madhe dhe ne pergjithesi nuk ka probleme ne lidhje me te tjeret sepse ka nje menyre shume origjinale. Diskutimet e tyre jane shpesh per dashurine, fushe ne te cilen peshoret kerkojne te marrin me shume se c'japin.
lulet korresponduese; nixhelia e damaskut, zambaku i bardhe, kamelia.

Virgjeresha (23 gusht - 22 shtator)

Karakteristike e kesaj shenje jane perpikmeria, preqizioni, besnikeria, modestia dhe nje nje doze e mire sensi praktik. Konkrete dhe racionale, te lindurit e shenjes se virgjereshes jane bujare dhe altruiste, por ndonjehere paksa te ftohte ne dashuri, jo sepse nuk jane ne gjendje te provojne ndjenja te forta, por nuk jane ne gjendje ti shprehin.
lulet korresponduese; lavanda, mimoza, lulesahati.

Akrepi (23 tetor – 22 nentor)

Kokforte dhe provokues, akrepet mund te jene edhe shume ambicioze e luftojne deri ne piken e fundit te gjakut per te marre pushtet. Ne dashuri jane te dashur dhe shpesh bien ne raporte te veshtira e shqetesuese, por jane plot shkathtesi dhe dine te marrin shpejt veten nga veshtiresite.
lulet korresponduese; orkidea, gladiola e kuqe, krizantema.

Shigjetari (22 nentor - 21dhjetor)

Karakteristika kryesore e te lindurve te shigjetarit eshte padyshim optimizmi.keta persona ,ne fakt, edhe kur gjerat shkojne keq,nuk e humbin humorin e tyre.ne kohen e lire iu pelqen te rrine ne ajer te paster,sidomos ne shoqerine e miqve. Te dashuruar pas levizjeve, merren edhe me sport. Kur udhetojne apo jane me pushime, dashurohen lehtesisht, por martohen vone, vetem kur binden se e njohin shume mire tjertin.
lulet korresponduese; fiordaliso, karafili i poeteve, zymbyli.

Bricjapi (22 dhjetor – 21 janar)

Nese ka nje perfaqesues te zodiakut i afte per te perballuar lodhjen dhe vuajtjen per nje kohe te gjate dhe ne heshtje,ky eshte bricjapi. Ne dashuri, ashtu si edhe ne fusha te tjera, nuk i pelqen te hargjoje kohe edhe energji.eshte autoritar dhe serioz dhe ben projekte ambicioze, te cilat realizohen per nje kohe te gjate. Konservator dhe i dhene pas familjes, kush i perket kesaj shenje zakonisht mendon per martese. Ne pergjithsi eshte jetgjate, dhe rinohet me kalimin e viteve.
lulet korresponduese; pike bore, lule pambuku, trendafili i krishtelindjeve.

Ujori (22 janar – 19 shkurt)

Eshte shenja e artisteve, ujoret jane te quditshem, plot fantazi e te dhene shume pas lirise se mendimit dhe veprimit. Rrine shume prane miqve ne momente te veshtira por kur nuk e shohin veten te nevojshem, zhduken, duke eliminuar cdo gjurme, po ne dashuri? Zgjedhin partnere intelektuale, te afte per t'i befasuar me surpriza dhe ide te quditshme por largohen nese nje raport behet shume i afert.
lulet korresponduese; dalia, tulipani i verdhe, lule te verdha.

Peshqit (20 shkurt – 20 mars)

Ajo qe per ta ka me shume rendesi jane ndjenjat. Dhe si romantike te pasherueshem, te lindurit e kesaj shenje hidhen koke e kembe ne historite e dashurise.emocionet e tyre, ne fakt jane intensive dhe te furishme,ndonjehere eshe me shume seq duhet. Difekti i tyre me i madh? Gjithmone kerkojne te shohin anen e dyshimte te te tjerve dhe asnjeher te tyren e ndonjehere ikin ne menyre te quditshme nga miqte dhe partneri.
lulet korresponduese; ciklamini, krokull, narcizi i bardhe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://galaxy-ks.n-stars.org
 
Horoskopi i luleve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaxy-KS :: Ezoterizem :: Astrologji-
Kërce tek: