Galaxy-KS
Regjistrohuni 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mesazh njerezimit....Nga Pleiadianët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TracK

avatar

Numri i postimeve : 110
Join date : 22/12/2010

MesazhTitulli: Mesazh njerezimit....Nga Pleiadianët    Wed Dec 22, 2010 11:50 pm

Mesazh njerezimit....Nga PleiadianëtPleiadianët janë një kolektiv i qenieve spirituale shumëdimenzionale nga sistemi yjor Pleiad , dhe na flasin nëpërmjet Barbara Marciniak qysh nga 1988.Pleiadianët janë këtu për të ndihmuar njerëzimit në procesin e transformimit shpirtëror në vitet që na shpien deri në dhjetor 2012.Stili i tyre përzihet me shpirtin dhe urtësinë, kuptimin dhe njohuritë në mësimet kozmike dhe inkurajojnë mendimin dhe zgjerimin e emancipimit personal.)

Jini te kujdesshem me duhan piresit dhe pijanecet ata jane te influencuar nga qenie astrale negative te cilet po jetojne ne kampin e tyre vital dhe duke u ushqyer me energji vitale.

Cdokush me force shpirterore mund ta shikoje kete nese dicka po dridhet mbi ju eshte e pa dukshme per ju kjo nuk eshte asgje mistike, eshte thjehsht nje shkence e larte shpirterore qe pjesa me e madhe e njerezve nuk njef .

Njerez negative mundohen te argumentojne me ju qe tju heqin forcat dhe tju bejne te inatoseni , njerezit pozitive po ju japin dashuri dhe force.

Ju keni gjithmone zgjedhjen: Ke deshironi te keni ne krahun tuaj ? Driten ose eresiren, Dashurine apo urrejtje?

Mos lejoni qe tju mashtrojne.

Kur del thone se jane shpirterore dhe ne te njejten kohe jane duke pire duhan ose duke ndjekur nje fe...

Nje njeri shpirteror kujdeset per shendetin e tij , sepse ai njef dashurine per veten e tij dhe nuk po adhuron askend sepse po mer pergjegjesine per jeten e tij. Vetem nese ju doni veten tuaj ju jeni ne gjendje te doni te tjeret.

Nje duhan pires qe po shkateron veten e vet nuk e do veten e vet dhe duhet te mesoje kete ne fillim.

Cdo kush duhet te beje zgjedhjen e tij tani: nese deshiron te jetoje per pozitiven apo per negativen..

Mos shperdoro jeten tende me budalliqe programe televizive, me budalliqe per te mare droge apo me fe qe vraven miliona njeres ne te kaluaren.

Kur erdhet ne jete, planeti juaj ishte qe te zhvillohej ne dicka me te madhe jo ne dicka me te vogel.

Mendohu per kete ...

Mendimet negative e miliona njerezve prej miliona vitesh jane duke munduar boten qe te clirohet prej tyre kjo eshte arsyeja pse keni nje klime te pa qendrueshme: termete, permbytje dhe shperthime vullkanike.

Bota nuk po vuan vetem nga ndotja e tymrave por edhe nga ndotja e mendimeve. Mendimet jane energji, dhe energjia ka gjithmone nje efekt ne univers sepse cdo gje ne univers eshte e lidhur.
Kjo eshte shkenca me e larte , mundohni te mbushni mendimet tuaja me energji pozitive sahere qe te keni mundesi, perqendrohuni ke miqesia jo tek urrejtja.
A jeni ne gjendje qe ta beni kete?

Ka miliona njerez si une ne toke qe mund tju ndihmojne qe ta arrini kete, ne jemi puntoret e drites qe po punojme driten e planeteve me te larta te ekzistences per te eliminuar negativitetin.

Ne historine tuaj na keni quajtur: Engjej !

Prandaj eshte e rendesishme qe puntoret e drites te ritin driten e tyre akoma me shume.
Mos lejoni te shkurajoheni nga njerezit negative ose nga problemet qe jeni duke u perballur ,ruani perqendrimin tuaj tek pike mberitja: per te ndihmuar kete planet qe te futet ne driten shpirterore, ku nuk mund te jete asgje negative.

Eksperimenti toke,ne te cilin ne deshironim te shikonim nese ne do te mund te mbanim driten tone ne nje ambient negativ eshte duke perfunduar.

Ana e eret po kerkon qe ta paraprije kete ,mos lejo qe dyshuesit dhe arogantet ose psikologet fazule tju shkurajojne, ata kane frike nga dashuria dhe nga njerezit me me shume njohuri prej tyre ata kane nevoje per shume jete, qe te jene te gatshem per nje dituri me te larte , eshte deshira e tyre e lire .

Cdo lule ka kohen e vet per te celur, me shume drite nxirni nga zemra juaj, gjithnje me i dobet behet ana e erret, me shume ana e eret ju sulmon per kete , me shume behet per ju nje kompliment qe po beni mire.

Lufta kunder se keqes po mer rruge me shume ne brendesi se sa nga jashte.
Ne zemren tuaj dhe ne mendimet tuaja.
Energjia qe po dergoni eshte e rendesishme.

Nese mendoni keq ne brendesi, ti do te ritesh kaosin qe eshte rreth teje sepse ju po e ushqeni, nese doni te eliminoni kaosin ne planetin tuaj nxirni jashte mendime dashurie, ata do te cohen nepermjet kampit magnetik ne tere planetin.

Kjo eshte se si ju mund te shkateroni planetin nga ana e keqe.
Ata po planifikojne kaosin jo vetem ne kete planet por ne te gjithe galaktiken.

Deshirojme ta lejojme kete?

Lati i keq eshte duke perdorur televizionin per tju mashtruar 90% e programeve televizive kane detyren qe tju bejne te bini moralisht ata nuk duan qe ju te mendoni per kuptimin e jetes ata duan qe tju bejne te mendoni se cdo gje eshte ok, programet me te medha mashtruese jane ato qe kane te bejne me politiken, ata po ju tregojne tv te politizuar dhe zgjedhje false sa per tju bere te mendoni se keni te drejten e votes, njerezit e vertete ne fuqi nuk jane kurre ne tv dhe jane te zgjedhur nga pjesetaret e familjes se tyre, sa me shume gjate i lejoni njerezve te tille qe tju qeverisin me shume ju do te beheni skllavet e tyre, te financoni luftrat e tyre me xhepat tuaj.

Imagjinoni ne brendesi ne cfare lloj bote do te deshironit qe te jetonit, imagjinoni nje bot pa dhune, pa ushtare, pa politikane apo prifterinj mashtrus, pa supersticione, pa bestitni dhe pa genjeshtra, imagjinoni nje bote ku dominon dashuria ku cdo kush ka ate qe do te kishte nevoje, ku njohurite i jane te ofruara cdo kujt dhe kontakti me planete me te zhvilluara eshte absolutisht natyrale.

Ju duhet te ndertoni urimin me te forte te brendshm per te jetuar ne nje bote te ndertuar keshtu, sa me shume njerez arijne te imagjnojne dhe te dergojne keto mendime ne menyre me te thjeshte do te mund te drejtoni evoluimin e planetit ne nje drejtim pozitiv.

Filloni te degjoni fjalet e shpirtit tuaj, jo fjalet qe po ju trasmetojne nepermjet televizoritapo radios ju mund te degjoni vetem zerin e shpirtit kur jeni ne qetesi pa stres dhe zhurme, pjesa me e madhe e nejrezve jane te perqendruar

ne diten e perditshme tek urejtja zilia thashethemet diskutimet dhe arroganca ata po jetojne ne pa dijenine, jo ne dijeni dhe duke cuar dem jeten e tyre, te maresh vendimin tend tani, ne cfare lloj bote do te deshiroje te jetoje? dergoni mendime me energjji dashurie ne te gjithe planetin, kjo do te shqetesoje anet negative me shume se cdo gje tjeter.

Imagjinoni si tere planeti mund te mbushet me drite, dhe kjo drite do te djege te gjithe te keqen.

Tani eshte momenti qe te provoni veten tuaj nese jeni me te vertete te pjekur ne mendjen tuaj apo jo, dikujt qe i pelqen dhuna dhe urrejtja eshte me pak i zhvilluar se nje kafshe apo nje bime.

Kuptimi i jetes eshte zhvillimi i njohurive tuaja dhe e dashurise ne zemren tuaj, nuk eshte makina juaj, celulari juaj , llogaria juaj bankare , fete ,sporti, filmat hororr apo dhuna mbi te tjeret, eshte thjesht dashuria ne zemren tuaj, vetem nese mendoni me zemren tuaj jeni nga ana e fitimtareve.

Ky eshte çelesi per nje ekzistence me te larte, deshironi ta perdorni kete çeles apo ta hidhni tutje?
Vendimi eshte juaji.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Mesazh njerezimit....Nga Pleiadianët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaxy-KS :: Paranormale :: Ufologji-
Kërce tek: