Galaxy-KS
Regjistrohuni 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Qenja Njerezore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TracK

avatar

Numri i postimeve : 110
Join date : 22/12/2010

MesazhTitulli: Qenja Njerezore   Sat Jan 01, 2011 2:34 pm

Qenja Njerezore


Edhe aparatet me te sofistikuara nuk munden te jepin nje ide se çfare eshte qenja njerezore.

Do jete çdo here diçka me shume se sa qe ne mund te shohim te ai.

Prandaj nuk njihet ende ku ne kete mosnjohje ben pjese edhe mjekesia .

Po, mjekesia punon rreth qenjeve qe ajo nuk i njeh.

Sa mjeke ende kane tendence te konsiderojne qenjen njerezore sikur nje maqine !

Ata nuk e dine qe ai eshte i pushtuar nga forca, entite, inteligjence e afte te krijoi ne organizmin e tij elemente qe nuk i posedonte me pare.

Ata nuk e dine qe jashte trupit fizik, ai posedon trupin eterike, astral, mental, budike, atmik, kauzal…

Ata nuk dine se çfare jane mendimet dhe vullneti i tyre, dhe ne arsyen me te fort frymen dhe shpirtin e tij.

Pra, atehere si mund te imagjinojme qe ata do te dine te gjejne metoda te mira per sherim ?

Per te sheruar nje te semure, nuk mjafton te merremi vetem me trupin fizike, duhet prekur me larte ne planin subtil elemente dhe entite nga te cilat varet funksionimii trupit fizik.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Qenja Njerezore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaxy-KS :: Paranormale :: Parapsikologji-
Kërce tek: