Galaxy-KS
Regjistrohuni 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 CARL JUNG (1875-1961)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TracK

avatar

Numri i postimeve : 110
Join date : 22/12/2010

MesazhTitulli: CARL JUNG (1875-1961)   Sat Jan 01, 2011 2:46 pm

CARL JUNG (1875-1961)


UNI-Qellimi i jetes eshte te realizosh unin.Uni eshte nje arketip qe perfaqeson trashendencen e te gjitha te kundertave,keshtu qe çdo aspekt i personalitetit eshte shprehur njellpj.

Dhe keshtu jemi asnje dhe te dyja ,mashkull dhe femer ,asnje nga te dyja,ego dhe hije ,asnje nga te dyja,te mire dhe te kqinje,asnje nga te dyja,te vetedishem dhe ta pa vetedishem asnje nga te dyja,nje individ dhe tersia e krijimit.Pa te kunderta nuk k aenergji dhe do te pushoni se vepruari. E sigurisht nuk keni me nevoj te veproni .

E per te mos e lene te behet shum mistike ,mendoni per te si nje qender e re ,nje pozicion me i drejtpeshuar per psikikin tuaj.

Kur jeni te ri perqendroheni te egoja dhe shqetoesoheni me cikerrimat e personalitetit.Kur jeni te vjter (supozojme se jeni zhvilluar si duhej )perqendroheni pak me thell ,ner unin tuaj dhe beheni me i afert me njerezit,madje edhe me vet universin.Personi i vete-realizuzar eshte me pak egoist.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
CARL JUNG (1875-1961)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaxy-KS :: Paranormale :: Parapsikologji-
Kërce tek: