Galaxy-KS
Regjistrohuni 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Engjejt e Sintezes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TracK

avatar

Numri i postimeve : 110
Join date : 22/12/2010

MesazhTitulli: Engjejt e Sintezes   Sat Jan 01, 2011 4:41 pm

Engjejt e Sintezes te njohur si Engjejt ‘Texai’


Te dashur, ne ju ndihmojme te kuptoni ‘sintezen e te gjitha sistemeve fetare. Po ashtu ju iniciojme (= pergatisim dhe hapim ne nivelin shpirteror) ne aftesine per te kthyer paraqitjen simbolike te sistemeve filozofike ne gjuhen intelektuale'.

E mbushim kuptimin me formen me te larte te intuites. Nepermjet virtyteve te shenjta te shkronjave te emrit tone, sjellim kuptimin e Pranise Kozmike kudo ne gjithcka, fuqise se vullnetit individual te bashkerenditur me Vullnetin e Sehnjte, pastertise se te gjitha ideve ne te gjitha format e ekzistences dhe ligjit te shkakut dhe pasojes dhe karmes.

Si femije, njerezve u paraqiten sisteme fetare dhe filozofike nga prinderit dhe shoqeria, qe shfaqen ne simbole dhe alegori. Ne zbulojme parimet themelore te krijimit dhe te verteten mbrapa te gjitha simboleve dhe alegorive.

“Kerko dhe do te marresh.”

Na thirrni kur vjen ngaterresa nga paraqitje kontradiktore te sistemeve te ndryshe fetare dhe filozofike.

Qellimi dhe detyra jone nga Providenca e Shenjte eshte te hapim intuiten, keshtu qe mendjehollesiste per sintezen ose parimet njesuese te te gjitha ideve dhe feve thjeshtohen dhe kuptohen.

Nuk ishte menduar kurre qe kerkuesit ne udhe te gjejne te verteten vetvetiu. Edhe pse ekzistojne mesues dhe libra, mbajtesit qiellore te urtesise dhe sintezes kane fuqi per te hapur mendje per shperthime madheshtore mendjemprehtesie dhe kuptimi.

Na eshte dhene Fuqi dhe Urtesi e madhe nga Providenca e Shenjte per te ndihmuar. Jemi Engjej te Frymezimit te Larte, gjithpranise, fuqise, urtesise dhe shkakut e pasojes.
Na thirrni. Jemi familje. Eshte kenaqesia jone te ecim me ju.
“Kerko dhe do te marresh."

MREKULLI

Emrat dhe kuptimi i grupeve te engjejve vijne nga Kabalaja, qe eshte nje sistem shume i lashte mesimesh, qe se bashku perbejne nje paraardhes se perbashket ose rrenje te tri prej feve te botes: judaizmi, islami dhe krishterizmi.

Cdo grade e zodiakut sundohet nga nje qenie e larte nga morite qiellore ne zonen qe rrethon Token si dhe nga engjejt qe punojne me te. Qenia dhe engjejt kane emrin e perbashket. Emri eshte nje celes per fuqite dhe ndikimin e tyre.

* Emra, fjali ose paragrafe ne germa kursive ose thonjeza ne mesazhet e engjejve jane citate ose parafraza te librave te Franz Bardon-it (S.B.: ne dispozicion, ne gjuhen gjermane, ne biblioteken "Shprese" ne Sarande).
Ne te gjithe jemi njesh.


Kur njeri demtohet, demtohen te gjithe.

Kur njeri ndihmohet, ndihmohen te gjithe.

Prandaj, ne emrin e te cilit JAM ai/ajo qe JAM,

njesh me te gjithe;
Kerkoj qe VETEM AJO QE ESHTE E MIRA ME E LARTE E TE GJITHEVE te ndodhe ketu dhe tani dhe neper gjithe kohen dhe hapesiren.

Falenderoj qe keshtu eshte bere.
ASHTU QOFTE!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Engjejt e Sintezes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaxy-KS :: Paranormale :: Entitete-
Kërce tek: