Galaxy-KS
Regjistrohuni 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ëndrrat Epike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TracK

avatar

Numri i postimeve : 110
Join date : 22/12/2010

MesazhTitulli: Ëndrrat Epike   Sun Jan 02, 2011 1:15 pm

Ëndrrat Epike


Ëndrrat Epike (referuar edhe si ëndrrat e Mëdha ose ëndrrat kozmike) janë shumë të bujshme, shumë bindëse dhe shumë të gjalla sa që ju nuk mund t'i injoroni ato. Detajet e ëndrrave të tilla mbeten me ju për vite, sikur ju të kishit ëndërruar atë natën e kaluar. Këto ëndrra kanë shumë bukuri dhe përmbajnë simbolikë të veqantë. Kur zgjoheni nga një ëndërr e tillë, ju mendoni se ju keni zbuluar diçka të thellë ose të mahnitshme rreth vetes ose rreth botës. Ajo ndjehet si një përvojë që ju ndryshon jetën.


Si t'i njohim ëndrrat epike?


Si mund të dini nëse ëndrra juaj është një ëndërr epike? Nëse të gjitha këto vlejnë për ëndrrën tuaj, atëherë shanset janë se ajo është një ëndërr epike.

1. Ëndrra sjell ndërgjegjësimin të madh për ju, në një mënyrë të paharrueshme

2. Ëndrra ju bën të shihni jetën nga një perspektivë e re.

3. Ëndrra është shumë e gjallë dhe e paharrueshëm.

4. Ëndrra ju mbush me frikë sa më shpejt që të zgjoheni.

5. Ëndrra mbetet me ju për vite e vite sikur ta kishit ëndërruar dje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ëndrrat Epike
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaxy-KS :: Ezoterizem :: Enderra-
Kërce tek: