Galaxy-KS
Regjistrohuni 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 DITARI I NJË FOSHNJE TË PALINDUR

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 99
Join date : 22/12/2010

MesazhTitulli: DITARI I NJË FOSHNJE TË PALINDUR   Wed Jan 05, 2011 8:07 pm

3. TETORSot fillon jeta ime. Prindërit e mi këtë ende nuk e dinë, mirëpo unë jam këtu.

Do të jem vajzë me flokë bjonde dhe sy të kaltërt. Të gjitha formimet e mia janë të gatshme, dihet bile edhe që do të jem e dobët në lule.19. TETORDisa do të thonë që nuk jam personalitet i vërtetë dhe që ekziston vetëm nëna ime.

Mirëpo unë jam personalitet i vërtetë sikurse grimcat e bukës janë ashtu si buka. Nëna ime ekziston, ekzistojë poashtu edhe unë.23. TETORTash po e hap gojën; paramendoni vetëm, për një vit unë do të qeshem, e pastaj edhe do flas. E di cila do të jetë fjala ime e parë: “nënë”.
25. TETORZemra ime sot filloi të rrah. Prej këtij momenti deri në fund të jetës sime do të rrah pa u ndalur dhe pa pushuar. Dhe pas shumë vitesh kur të lodhet atëherë do të ndalet dhe unë do vdes.2. NËNTORÇdo ditë nga pak rritem. Këmbët dhe duart e mia tashmë janë formuar. Mirëpo do të zgjas derisa të qëndrojë në këto këmbë të mia dhe me ndihmën e nënës të fillojë të eci. Dhe derisa të mund të mbledh lule dhe të përqafojë babain tim.12. NËNTORNë duart e mia formohen gishtërinjtë. O sa janë të vegjël. Do të mund ta ngrejë nënën time për flokë .20. NËNTORPorsa sot doktori i ka thënë nënës sime që unë jetoj këtu nën zemrën e saj. Oh sa e gëzuar duhet të jetë tani. A je e lumtur nënë???25. NËNTORNëna dhe babai tani me siguri mendojnë se si të më emërojnë. E ata aspak nuk e dinë që unë jam një vajzë e vogël. Dëshirojë të quhem Susi. Ah sa e madhe jamë bërë.10. DHJETORFlokët e mia kanë filluar të rriten. Janë aq të butë dhe të lëmuar, tepër të bukur. A thua vallë edhe nëna ime i ka kësi flokë?13. DHJETORSë shpejti do të mund të shoh, tash është errësirë kudo rreth meje. Kur nëna të më sjellë në jetë, vetë do të mund ta shoh dritën e diellit dhe lulet. Por më së shumti dëshirojë ta shoh nënën time. Si dukesh vallë, nënë???24. DHJETORA dëshiron nëna të i dëgjojë rrahjet e zemrës sime? Shumë fëmijë lindin të sëmurë, por zemra ime është aq e fortë dhe e shëndoshë. Rreh aq barabartë: bum – bum, bum – bum. Nënë ti do të kesh një vajzë të shëndoshë.28. DHJETORNëna ime më ka mbytur !!! (ABORTUS)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://galaxy-ks.n-stars.org
 
DITARI I NJË FOSHNJE TË PALINDUR
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaxy-KS :: Islam :: Gjithcka reth islamit-
Kërce tek: