Galaxy-KS
Regjistrohuni 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vdekje misterioze e shpendëve në Angli

Shko poshtë 
AutoriMesazh
arianaks

avatar

Numri i postimeve : 1
Join date : 10/01/2011

MesazhTitulli: Vdekje misterioze e shpendëve në Angli   Mon Jan 17, 2011 9:56 pm

Vdekje misterioze e shpendëve në Angli


Ekspertët për mbrojtjen e kafshëve në Angli janë intriguar nga vdekja e 75 shpendëve që me sa duket ranë nga qielli dhe u përplasën për tokë.

Zogjët u gjetën në një rrugë të një shtëpie në Coxley, Somerset, me sqepë, këmbë dhe krahë të thyer dhe me lëndime në bark.

RSPCA (Shoqata Mbretërore për mbrojtjen e kafshëve) filloi të hetojë se si shpendët kanë mbetur të vdekur, por ata nuk besojnë se ata ishin të sëmurë ose të helmuar para se të bien nga qielli në grup.

Sipas deklaratës së Alison Sparkes dhënë BBC, kalimtarët kanë dëgjuar një shushurimë dhe pastaj zogjtë kanë goditur papritmas tokën. Ata ranë në tokë në një zonë mjaft të ngushtë, rreth 3,6 m diametër.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Vdekje misterioze e shpendëve në Angli
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaxy-KS :: Mistere :: Enigma-
Kërce tek: