Galaxy-KS
Regjistrohuni 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sekrete nga magjia

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 99
Join date : 22/12/2010

MesazhTitulli: Sekrete nga magjia   Wed Dec 29, 2010 3:40 pm

- Për të ndaluar një gjarpër, duke e shikuar thuaj : :"Osi, Osoa, Osia."

- Për të kaluar nëpër pengesa thuaj : " Ales, dales, toles... "

- Nëse ju vendosni sipër kokës të një personi që fle, zemren e një mëllenje dhe ju e merrni në pyetje, ai do ju përgjigjet me zë të lartë dhe do ju tregoi të gjitha që ai ka bërë.

- Nëse ju vendosni pupla të një mëllenje në një shtëpi, ju do të pengoni të gjithe që ti zë gjumi.

- Nëse doni të frikësoni një person që është duke fjetur, vendosni sipër tij lëkurë të një majmuni.

- Nëse doni të shihni çfarë të tjerët nuk mund të shohin, merrni një bajgë të një mace dhe bëni një përzierje me yndyrë të pulës dhe verë të bardhë dhe fshini sytë tuaj.

- Nëse ju bëni një fitil me leckë të një vdekuri dhe ju e ndezni në mes të një dhomë, ju do të shihni gjëra të mrekullueshme.

- Nëse ju e fshini fytyrën me gjakun e lakuriqit, ju do të shihni më mirë natën se ditën.

- Për të ditur nëse një person do të vdes nga sëmundja e tij, marrni në dorën lulemine dhe pyete atë se si shkon. Nëse ai përgjigje që është mirë, ai do të shpëtojë, nëse jo e kundërta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://galaxy-ks.n-stars.org
 
Sekrete nga magjia
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaxy-KS :: Okultizem :: Magji-
Kërce tek: