Galaxy-KS
Regjistrohuni 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Magji e engjujve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TracK

avatar

Numri i postimeve : 110
Join date : 22/12/2010

MesazhTitulli: Magji e engjujve   Thu Dec 30, 2010 6:14 pm

Magji e engjujveKjo magji sherben per te thirrur 26 engjuj nga ujku te cilit mund te perdoren vetem per qellime te mira thuaj qellimin tuaj dhe pershperit keta emra :
Ariel fillon ajo.
udhëzon Baradiel atë.
Chalkydri këndojnë atë.
Devas manifestojnë.
Elohim dëshiron atë.
Fravashi më mirë atë.
Gabriel sjell ajo.
Hafaza shikojnë atë.
Ischim balanco atë.
Jaela rojet e tij.
Lindje Kadmielit atë.
Lahabiel ndihmon atë.
Michael ngre atë.
Ministrat e Nebo atë.
Ofaniel e sheh atë.
Engjëjt Mbrojtës kushtojnë atë.
Mbretëresha e engjëjve flet atë.
Raphael frymëzon atë.
Sandalphon lutet ajo.
Shtretër të shenjtërosh.
Uriel forcon atë.
Vrevoil tregon ajo.
Rojet e mbrojtur atë.
dhe fryma e sjell at ne koh dhe hapsir

Pra, të jetë ajo. Ho! (Ose të them amin.) Bëni një shenjë në ajër e një ndër të barabartë-të armatosur duke përdorur dorën tuaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Magji e engjujve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaxy-KS :: Okultizem :: Magji-
Kërce tek: