Galaxy-KS
Regjistrohuni 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ishulli i çuditshëm i Kukullave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 99
Join date : 22/12/2010

MesazhTitulli: Ishulli i çuditshëm i Kukullave   Fri Dec 31, 2010 1:33 pm

Ishulli i çuditshëm i Kukullave

Këtu është një destinacion i famshëm turistik i quajtur « La Isla de la Munecas » një emër që do të thotë në gjuhën spanjolle ishulli i kukullave.

Në këtë ishull të Meksikës, ashtu si sugjeron emri, turistët i pret të shohin një vend të bukur që ata do të marrin përshtypje të përjetshme.

Por, realiteti është nganjëherë krejt ndryshe, dhe shumë i vështirë kur ju të zbuloni mijëra kukulla të shëmtuara, të gjymtuara dhe të vendosura në çdo pemë të ishullit.

Don Julian Santana, një vetmitar (ermit) i cili ka hequr dorë nga bota dhe familja e tij për të jetuar në këtë ishull, ka kaluar pesëdhjetë vitet e fundit të jetës së tij në « La Isla de la Munecas »

Ai ka transformuar këtë ishull në një vend të çuditshëm, ku kukulla të frikshme të gjymtuar do ju bezdisin çdo veprim që ju do të bëni.

Besohet se ai e bëri këtë për shkak se një vajzë e vogël ishte mbytur në kanal afër shtëpisë, dhe sipas disa njerëzëve, fryma (shpirti) i vajzës së vogël e kishte pushtuar ishullin.

Don Julian, u mbyt në 2001, trupi i tij u gjet në të njëjtin kanal afër shtëpisë

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://galaxy-ks.n-stars.org
 
Ishulli i çuditshëm i Kukullave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaxy-KS :: Mistere :: Enigma-
Kërce tek: