Galaxy-KS
Regjistrohuni 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zinxhiri (varsja) e Kleopatres

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TracK

avatar

Numri i postimeve : 110
Join date : 22/12/2010

MesazhTitulli: Zinxhiri (varsja) e Kleopatres   Fri Dec 31, 2010 10:19 pm

Zinxhiri (varsja) e Kleopatres

Egjiptiane thone:Kush bart Varesen e Kleopatres atehere ai person do te jete qendra e universit ose vemendja do te perqendrohet tek ai person.

Origjina e vareses se Kleopatres vjen qe nga kohet e lashta Egjiptiane perkatesisht qe nga Koha kur Kleopatra ishte gjalle.Besohet qe Kleopatra ishte pasardhese e perendive,ajo gjithmone kishte bart kete varese ose medalion te shenjet duke besuar se ajo do te jete e bekuar me 24 pika te lumturis.

Varesja e Kleopatres permban 24 lidhje,secila prej tyre paraqet nje lidhje me boten Fizike dhe Shpirterore.Mbreteresha e famshme Kleopatra besonte se sa here qe e vente kete varese ne qafe e gjithe vemendja terhqiej tek ajo dhe se kjo varese zbulonte bukurin e saj fizike dhe shpirterore.

Kjo varese mund te jete edhe ne dispozicion tuajin,ja keto jane 24 pikat e lidhjes se lumturis qe e perfaqesojn varesen:

1.Dashuri
2.Shoqeri
3.Buzeqeshje
4.Joshje
5.Paqe
6.Armiqe te Neutralizuar
7.Romance
8.Besim
9.Vetebesim
10.Sex
11.Fat
12.Pasuri materiale
13.Besnikeri Shoqerore
14.Bukuri
15.Eksitim
16.Admirim
17.Siguri
18.Mirëqenien fizike
19.Miqësi e ngushtë
20.Shpres
21.Sukses
22.Largpamësi
23.Urtësi
24.Jete te mire


Nese ju kerkoni qe te jeni ne qender te vemendjes dhe qe te tjeret te mund te shohin bukurin tuaj fizkike dhe shpirterore,atehere ja nje trajnimi i duhur.Ne momentin qe ju do ta venin ne qafe kete varese (shih foton lart),do te vereni ndryshimet.

Varesja e Kleopatres do tju sjell,Romance,Pasuri,Eksitim etj...dhe ajo do ta terheq vemendjen tek ju ne te gjitha artributet tuaja.Do te perjetoni diqka shum me ndryshe nga ajo qe keni perjetuar deri me tani.

Varesja e Kleopatres eshte bere nga Argjendi i paster
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Zinxhiri (varsja) e Kleopatres
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Galaxy-KS :: Okultizem :: Simbolike-
Kërce tek: